Przeskocz do treści

Czujnik magnetyczny B2BR – niedrogi i skuteczny

Czujnik magnetyczny B2BRDzięki zastosowaniu specjalistycznych czujników magnetycznych w układach systemów alarmowych będzie można zapewnić wielu miejscom bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Czujniki magnetyczne są stosowane do zabezpieczeń okien, drzwi, bram garażowych i wjazdowych. Czujnik magnetyczny B 2 BR to jeden z przykładów tego rodzaju urządzeń, które produkuje marka Satel mająca w swojej ofercie bardzo dużo elementów wyposażenia systemów alarmowych. Przyjrzyjmy się, czym odznacza się ten czujnik magnetyczny.Dobre parametry techniczne
Jeśli potrzebny jest czujnik o uniwersalnych właściwościach, który będzie dawał dobrą ochronę, wtedy ten model warto wziąć pod uwagę. Czujnik magnetyczny B 2 BR to kontaktron wpuszczany, posiada styk N.C. Wymiary odległościowe prezentują się następująco – odległość ostatniej wiązki od końca laminatu – górnej części bariery: 20mm, odległość zamknięcia styków kontaktronu: 19mm. Wymiary urządzenia to ø11 x 14.5mm. Różni się ono od innych czujników marki Satel tym, że posiada od razu wprowadzone w swojej konstrukcji przewody.

Wytrzymałość i niska cena
Bardzo dużą zaletą czujników Satel jest to, że są one niezwykle wytrzymałe i precyzyjne. Zastosowano w nich dwa elementy – czujnik magnetyczny oraz magnes, które wtedy, gdy się stykają, tworzą zamknięty obwód elektryczny. Czujka jest zamknięta w poliwęglanowej i hermetycznej obudowie, dzięki czemu jest ona chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Doskonale sprawdzi się ona w przypadku zabezpieczenia bram garażowych i wyjazdowych. Na uwagę zasługuje również niska cena tego modelu, co jest jego kolejnym plusem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *