Przeskocz do treści

Nowości

W przypadku konieczności monitoringu dużych powierzchni np. hal lub parkingów gdzie na kilkuset metrach kwadratowych zainstalowanie standardowych czujników ruchu bylo by niewystarczające, pojawiają się bariery podczerwieni - urządzenia o dużym zasięgu detekcji ruchu oraz zaawansowanych technologiach do pracy na zewnątrz w skrajnych warunkach atmosferycznych.

parking podziemny

W ofercie sklepów specjalizujących się w sprzedaży barier i kurtyn liderami są marki: OPTEX, ALEPH, SATEL, TAKEX które od wielu już lat z powodzeniem funkcjonują na polskim rynku systemów alarmowych i zabezpieczeń oferując bariery najwyższej jakości o zasięgu skuteczności od 100m w niesprzyjających warunkach atmosferycznych do 500m! Czytaj dalej... "Detekcja ruchu z rozmachem – bariery podczerwieni"

1

Nowa wersja bezprzewodowego systemu alarmowego Ropam Areo, wprowadziła na rynek systemów zabezpieczeń dualne czujniki PIR Smart-PIR Areo, które działają w oparciu o pasywną detekcję podczerwieni, oferując cały szereg informacji przekazywanych drogą radiową do centrali alarmowej. Czujniki są dostrojone w taki sposób aby nie reagowały na zwierzęta domowe co minimalizuje ryzyko i problem jaki stanowią fałszywe detekcje i niepotrzebne wywołanie alarmu.

czujnik dual PIR smartpir areo

Czytaj dalej... "Bezprzewodowe czujniki ROPAM Areo"

Dualna czujka ruchu GREY PLUS w NAPAD.pl

Kompleksowe bezpieczeństwo ochranianych miejsc i obiektów wymaga kreacji niezawodnych i nieprzerwanie funkcjonujących systemów zabezpieczeń. Całodobowy monitoring wizyjny, instalacje kontroli dostępu oraz skuteczny system alarmowy to podstawowe elementy profesjonalnych systemów ochrony.

Projektując i instalując efektywne systemy alarmowe warto wziąć pod uwagę potrzebę kompleksowego zabezpieczenia wszystkich obszarów i pomieszczeń z ochranianych obiektów. Fundamentem każdej skutecznej instalacji alarmowej są niezawodne czujniki ruchu, które stanowią pierwszą linię obrony przed próbami uzyskania nieautoryzowanego dostępu do budynku.

Do stworzenia efektywnie działającego systemu zabezpieczeń, który ma zawierać w sobie ochronę działającą na podstawie wykrywania ruchów, niezbędne jest wybranie wysokiej jakości czujek ruchu polskiej firmy Satel.

Cyfrowy czujnik dualny Grey Plus firmy Satel w NAPAD.pl

Czujnik ruchu GREY PLUS SATEL to jedna z atrakcyjnych propozycji w tej dziedzinie, która zapewnia niezawodność działania w każdym ochranianym miejscu. Satel to firma posiadająca duże doświadczenie na rynku zabezpieczeń i jej produkty są godne zaufania.

Prezentowana czujka posiada podwójny elementy piroelektryczny, inteligentną funkcję antymaskingu z torem mikrofalowym, oraz w swym funkcjonowaniu jest odporna na ruch zwierząt do 15 kilogramów.

Kolejny atut dobrego czujnika ruchu Grey + stanowi możliwość zdalnego uruchamiania pamięci alarmu oraz trybu testowego, a także system pełnej kompensacja temperatury, cyfrowe algorytmy działania oraz ochrona sabotażowa aktywująca się w momencie otwarcia obudowy.

Precyzyjna czujka ruchu Grey + w NAPAD.pl

Czujka do wykrywania ruchu Grey plus jest przeznaczona do montażu w wielu różnych miejscach. Urządzenie stanowić może dyskretny element systemu alarmowego, nawet wtedy, gdy chodzi o instalację w trudno dostępnych przestrzeniach.

Czujka alarmowa Satel posiada niewielkie wymiary. Sprawdza się w domach, firmach, sklepach, szkołach, magazynach i wielu innych przestrzeniach, gdzie konieczne jest zapewnienie całodobowej i dokładnej ochrony.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o niezawodnych czujnikach ruchu w niskich cenach, odwiedź stronę internetową sklepu NAPAD.pl, w którym znajdziesz bogatą ofertę dobrych urządzeń do budowy profesjonalnych systemów alarmowych.

Dobry czujnik ruchu Grey Plus w niskiej cenie w NAPAD.pl

W czujnikach warto stosować zawsze dopasowane soczewki, ponieważ tylko wtedy w konkretnym miejscu będą one mogły dawać kompleksową obsługę i pewność, że nic nie będzie zauważone. D&D szerokokątna 01DD to soczewka, która będzie dawała miedzy innymi świetną pomoc w przypadku różnych czujek, aby zapewnić skuteczną detekcję na szerokim obszarze do 130 stopni i w zasięgu do 13 metrów. Soczewka D&D szerokokątna 01DD przeznaczona jest do czujek D&D Crow i jej montaż w tych urządzeniach jest bardzo szybki i prosty. Jednocześnie pozwala ona na bardzo swobodną modyfikację zakresów detekcji czujnika, więc to rozwiązanie, które pomoże w osiągnięciu najwyższej skuteczności bez konieczności dokonywania wymiany całego czujnika ruchu. Tak rozbudowany system będzie mógł dawać jeszcze większe bezpieczeństwo. Soczewka D&D szerokokątna 01DD jest w związku z tym bardzo często nabywana i cieszy się ona dużym powodzeniem ze względu na swoje parametry techniczne, szybkość montażu oraz wytrzymałość. Jeżeli zatem planuje się poszerzenie funkcjonalności systemu, wtedy warto o niej pomyśleć. Sprawdza się ona w różnorodnych sytuacjach i jeszcze nikogo nie zawiodła pod względem swojej efektywności pracy. Atutem jest też niska cena.

Jesteś zainteresowany zakupem soczewki D&D szerokokątnej 01DD? Skontaktuj się z działem handlowym sklepu internetowego NAPAD.PL - oferujemy atrakcyjne RABATY CENOWE oraz POMOC w doborze odpowiednich urządzeń do systemu alarmowego.

Najlepsze ceny w NAPAD.PL

Czujnik magnetyczny B2BRDzięki zastosowaniu specjalistycznych czujników magnetycznych w układach systemów alarmowych będzie można zapewnić wielu miejscom bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Czujniki magnetyczne są stosowane do zabezpieczeń okien, drzwi, bram garażowych i wjazdowych. Czujnik magnetyczny B 2 BR to jeden z przykładów tego rodzaju urządzeń, które produkuje marka Satel mająca w swojej ofercie bardzo dużo elementów wyposażenia systemów alarmowych. Przyjrzyjmy się, czym odznacza się ten czujnik magnetyczny. Czytaj dalej... "Czujnik magnetyczny B2BR – niedrogi i skuteczny"

Czujnik magnetyczny B4M SATELGdy tworzy się profesjonalne systemy alarmowe oraz innego rodzaju, wtedy stosuje się w nich także czujniki kontaktronowe, które inaczej nazywane są magnetycznymi. Montuje się je na przykład na plastikowych i drewnianych oknach i drzwiach, aby zapewniały one jeszcze większe bezpieczeństwo wtedy, gdy ktoś niepowołany będzie pragnął dostać się do budynku. Czujnik magnetyczny B4M to jeden z przykładów tego rodzaju urządzeń. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu, co może zaoferować to urządzenie i jak ono działa.

Parametry techniczne
Czujnik B4M to kontaktron nawierzchniowy, który posiada styk N.C. Odległość zamknięcia styków kontaktronu wynosi w tym przypadku 75mm, natomiast odległość otwarcia styków kontaktronu to 80mm. Wymiary urządzenia są niewielkie, ponieważ to tylko 107 x 50 mm. W czujniku dla większego bezpieczeństwa zastosowano dwa elementy – czujnik magnetyczny i magnes. Max. obciążenie styku wynosi 12V DC / 0.4A, obudowa jest przy tym wzmocniona, metalowa, hermetyczna, dlatego też zniszczeni urządzenia jest naprawdę bardzo trudne.

Dla większego bezpieczeństwa
Czujnik magnetyczny sprawdza się tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie jakichś drzwi lub okien, jak zostało to wcześniej wskazane. Mogą być to drzwi i okna w domu, w firmie, bramy garażowe, wjazdowe. Dzięki specjalnej wzmocnionej konstrukcji czujnik B4M będzie doskonale sprawdzał się tam, gdzie byłby on narażony na dodatkowe uszkodzenia mechaniczne. Gdy zatem poszukujesz czujnika alarmowego w pełni funkcjonalnego, przy tym trwałego i dającego wysoki poziom bezpieczeństwa, wtedy warto pomyśleć o tym urządzeniu marki Satel.

 

 

1

Czujniki tlenku węgla w NAPAD.plZawroty głowy, otępienie, podwyższone tętno, to tylko niektóre z widocznych objawów podtrucia tlenkiem węgla. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś podobnych dolegliwości, szczególnie podczas kąpieli lub ogrzewania domu piecem, to znaczy, że byłeś narażony na trujące oddziaływanie czadu i miałeś szczęście, bo przeżyłeś.

Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną każdego roku kilkaset osób ponosi śmierć wskutek zatrucia tlenkiem węgla, a wiele tysięcy ulega podtruciu.Jedyną, skuteczną metodą ochrony własnego życia i zdrowia jest zainstalowanie w domu czujników czadu, które na lata zapewnią bezpieczeństwo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach ochrony i wyborze odpowiedniego czujnika gazu, przeczytaj artykuł.

Bądź bezpieczny, korzystaj z czujnika tlenku węgla!

Czujniki do ochrony przed zatruciem tlenkiem węgla

Czujniki alarmowe są niezbędnym elementem funkcjonowania każdego dopracowanego systemu zabezpieczeń. Do dyspozycji jest ich szeroki wybór, dzięki czemu można bardzo efektywnie dopasować je do swoich potrzeb i potrzeb całej instalacji. Przyjrzyjmy się tutaj bliżej temu, co oferują wibracyjne czujniki alarmowe. Zrobimy to na przykładzie modelu VIBRO japońskiej marki Optex, która posiada duże doświadczenie w produkcji tego rodzaju urządzeń. Czy warto kupić taką czujkę i jakie są jej parametry techniczne?  Czytaj dalej... "Parametry czujki wibracyjnej VIBRO Optex"

Bariery podczerwieni są stosowane coraz częściej. To właśnie dzięki nim w różnych pomieszczeniach można zagwarantować najlepszą jakość ochrony. Do dyspozycji jest sporo urządzeń w tej dziedzinie, a bariery alarmowe stale są rozwijane pod kątem swojej efektywności działania. Gdy szukasz czegoś, co będzie dawało ci bezpieczeństwo, a przy tym nie chcesz przepłacać, wówczas bariera AX 250PLUS marki Optex będzie mogła być dla ciebie naprawdę strzałem w dziesiątkę. Przyjrzyjmy się nieco bliżej, czym się ona charakteryzuje. Czytaj dalej... "Skuteczna bariera AX 250PLUS marki Optex"

W każdym miejscu i na każdym kroku, mamy do czynienia z różnego rodzaju zagrożeniami, które wywołane są przez żywioły, brak zabezpieczeń,  czy też zachowań pewnych grup ludzi. Wciąż w wiadomościach słyszymy o zalaniach, pożarach, włamaniach, zatruciach gazem, czy kradzieżą wartościowych rzeczy. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim większość spotykających nas rzeczy, ma związek z niezachowaniem pewnych zasad bezpieczeństwa. Żyjemy w XXI wieku, gdzie czujniki alarmowe stanowią szeroki wachlarz produktów - warto się nimi zainteresować. Czytaj dalej... "Czujniki alarmowe na straży bezpieczeństwa"