Przeskocz do treści

Parametry czujki wibracyjnej VIBRO Optex

Czujniki alarmowe są niezbędnym elementem funkcjonowania każdego dopracowanego systemu zabezpieczeń. Do dyspozycji jest ich szeroki wybór, dzięki czemu można bardzo efektywnie dopasować je do swoich potrzeb i potrzeb całej instalacji. Przyjrzyjmy się tutaj bliżej temu, co oferują wibracyjne czujniki alarmowe. Zrobimy to na przykładzie modelu VIBRO japońskiej marki Optex, która posiada duże doświadczenie w produkcji tego rodzaju urządzeń. Czy warto kupić taką czujkę i jakie są jej parametry techniczne? 

Czujka wibracyjna VIBRO posiada piezoelektryczną metodę detekcji. Zasięg interferencji w jej przypadku wynosi do 3 metrów, automatycznie uczy się ona czułości, a także automatycznie zmienia się u niej liczba impulsów. Jest ona bardzo mała i lekka, można ją bardzo prosto skalibrować, ponieważ potrafi się ona sama „uczyć” reakcji, odbierając bodźce z zewnątrz. Posiada także funkcję autodiagnostyki, a także pamięci sekwencji alarmu. Ta jak inne czujniki optex obudowana jest wytrzymałym materiałem.


Ta czujka została specjalnie przygotowana po to, aby wykrywać wibracje na różnych powierzchniach, do których została przytwierdzona. Stanowi ona dzięki temu bardzo dobre zabezpieczenie. Jakie akcje potrafi ona wykryć? Na przykład uderzenia, wiercenie, podkopywanie, podważanie solarki czy stłuczenie szyby w nieruchomościach. Jest to niedrogie i małe urządzenie, które powoduje, że system alarmowy może dzięki niej stać się jeszcze bardziej efektywny w działaniu. Warto pomyśleć wobec tego o jej kupnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *